Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Find your house !

Moja wizyta w Antwerpii trwała może z 4 godziny, jednak czar tego miejsca pozostaje w pamięci na długo. Do miasta wybraliśmy się samochodem, a z uwagi, że nie mieliśmy zbyt dużo czasu zwiedziliśmy tylko kilka najważniejszych atrakcji. Zatrzymaliśmy się także na chwilę przy po porcie aby popatrzeć na liczne statki, barki i jachty. Antwerpia bowiem jest drugim co do wielkości miastem portowym Europy (zaraz po Rotterdamie).

Kolejnym punktem programu był przejazd przez dzielnicę diamentów. Miasto słynie z przerobu i obrotu  tymi drogocennymi kamieniami - skupia się tu ok. 70-80 światowego handlu. Znajdują się tu liczne szlifiernie, zakłady jubilerskie, hurtownie precjozów, a największe ich skupienie jest przy Dworcu Kolejowym, kolo Pelikaanstraat. W sercu „dzielnicy diamentowej” działało niegdyś muzeum diamentów - Provinciaal Diamantmuseum, posiadające interesującą ekspozycję, z której można było dowiedzieć się o pochodzeniu i obróbce diamentów. Jest to największe na świecie tego typu muzeum, ale niestety już zamknięte. Część zbiorów znajduje się teraz w MAS – Museum an de Stroom, czyli „Muzeum na rzece”.

Atrakcją którą zwiedziliśmy był Grote Markt czyli Rynek Główny, otoczony dziesiątkami małych, smukłych kamieniczek z XV i XVI wieku. Posiadają one pięknie zdobione fasady i strzeliste dachy , a poza nimi znajduje się tu Studhuis (ratusz), Katedra Najświętszej Marii Panny, Vleeshuis (dom cechu rzeźników) oraz fontanna.